TEXA TXB Evolution

Nowy produkt

Tester diagnostyczny do motocykli

Więcej szczegółów

Realizacja do 7 dni

7 300,00 zł brutto

Opis

Koszt dostawy W cenie

Więcej informacji

NAVIGATOR TXB Evolution jest nowym narzędziem TEXA zaprojektowanym z uwzględnieniem specyficznych potrzeb diagnostycznych środowisk BIKE i MARINE. Jego charakterystyka sprzętowa umożliwia mu obsługę wszystkich protokołów aktualnie stosowanych w obu środowiskach, a wbudowane złącze CPC 16-pinowe, pozwala na stosowanie wszystkich kabli diagnostycznych. Niezwykle wydajny interfejs wyposażony został w pamięć SRAM 16 MBit oraz pamięć podręczną NAND Flash równą 8 GBit, co ma ogromne znaczenie ponieważ umożliwia mechanikowi wygodne wgrywanie plików map wtrysku. Obsługiwane standardy CAN zostały poszerzone o możliwość zarządzania CAN single wire (jednoliniową) oraz CAN controller, która pozwala na jednoczesne przeprowadzenie testów diagnostycznych w wielu sieciach.

Poza funkcjami autodiagnostyki “klasycznej”, takimi jak np. odczyt i kasowanie błędów, wyświetlanie parametrów i stanów sterowników, aktywacje, regulacje i konfiguracje podzespołów pojazdu, kasowanie kontrolek, konfiguracje sterowników, NAVIGATOR TXB Evolution umożliwia przeprowadzenie sesji diagnostycznych w trybie “Testy drogowe”, podczas ruchu pojazdu, w celu identyfikacji specyficznych usterek, których wykrycie nie jest możliwe w warunkach warsztatowych. Interfejs zapisuje sytuację, jaka miała miejsce na drodze przekazując nam nie tylko kody usterek, ale również warunki, w których zostały zarejestrowane. Dzięki temu, mechanik może uzyskać szereg dodatkowych informacji ułatwiających identyfikację rzeczywistej usterki, a tym samym wykonać skuteczną naprawę pojazdu po powrocie do warsztatu.

TEXA jest liderem diagnostyki wielomarkowej sektora BIKE (motocykle, skutery, quady, skutery wodne i śnieżne, małe dostawcze) oraz dostawcą urządzenia fabrycznego niektórych wśród najważniejszych marek motocyklowych na świecie, oferując pokrycie marek i modeli gwarantującym możliwość wykonywania napraw 98 % parku pojazdów tego sektora. Również w zakresie sprzętu motorowodnego pokrycie oferowane przez TEXA jest bardzo szerokie i pozwala na wykonywanie napraw skuterów wodnych, silników zaburtowych i pokładowych sprzętu motorowodnego.

NAVIGATOR TXBs podłączany jest do gniazda diagnostycznego pojazdu i komunikuje się z komputerem PC, dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth.

Interfejs użytkownika IDC5 jest niezwykle intuicyjny dzięki pionowemu menu, które daje natychmiastowy dostęp do podstawowych funkcji autodiagnostyki: Parametry, BŁĘDY, STANY, INFO ECU, AKTYWACJE, REGULACJE. Dzięki przyciskowi "POMOC AUTODIAGNOSTYKI", użytkownik może zobaczyć kartę i uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia na temat funkcji, które można wykorzystać w diagnostyce, lub poznać szczegółowo wybrany system.

Strona PARAMETRY/ STANY wejść i wyjść
zarządzanych przez ECU wyświetla
dane numerycznie i graficznie.


 

Strona REGULACJE daje możliwość
wykonywania funkcji kalibracji, inicjowania i programowania
dostępnych w systemie, pozwalając na zakończenie naprawy.
Strona AKTYWACJE to opcja
testów funkcjonowania elementów wykonawczych z możliwością ich
graficznej prezentacji na ekranie.
Strona BŁĘDY to opcja obrazująca listę problemów/
błędów zapisanych w ECU, wraz z informacjami
dotyczącymi ich charakteru.