www.automototechnika.com korzysta z plików cookie  (tzw"ciasteczek")

Więcej informacji o plikach cookie, oraz klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj ,oraz w stopce na naszej stronie.
zamknij

TEXA 780 BI GAZ

Identyfikator gazu

Automatyczna stacja do obsługi klimatyzacji na dwa gazy R134a i R1234yf

 

telefon: 504 171 830

 

mail: biuro@automototechnika.com

Stacja KONFORT 780R jest najwyższym modelem nowej serii stacji 700R, i stanowi maksymalnie zaawansowaną stację obsługi układów klimatyzacji dostępną obecnie na rynku. Na podstawie praktycznie identycznych wymiarów zewnętrznych, właściwych dla innych stacji z serii KONFORT 700R, opracowana i wdrożona została zupełnie wyjątkowa i unikatowa wersja stacji zawierająca dwa zbiorniki wewnętrzne, dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika, która od zaraz daje możliwość równoległego korzystania z dwu typów czynników R134a i R1234yf.

Cechą niepowtarzalną stacji KONFORT 780R BI-GAS jest równoczesne posiadanie (a nie tylko możliwość ich wymiany, jak w innych modelach), dwu wewnętrznych zbiorników na różne typy czynników chłodzących (R134a i R1234yf). Mechanik korzystający z tej stacji będzie mógł “przeskakiwać” zaledwie w minutę z obsługi samochodu korzystającego z jednego rodzaju czynnika na inny. Jest to czas potrzebny na automatyczne płukanie przewodów, w celu uniknięcia zanieczyszczenia czynnika drugim jego rodzajem.

KONFORT 780R BI-GAS stanowi bardziej dalekowzroczną i długoterminową inwestycję, która będzie zyskiwać na swej atrakcyjności wraz z upływem czasu i stopniowym poszerzaniem się rynku o auta nowej generacji. Począwszy od 2011 roku samochody nowohomologowane będą musiały być wyposażone w nowy typ czynnika R1234yf, który stopniowo stanie się coraz bardziej popularny. Klienci, którzy kupili model stacji KONFORT 720R/760R będą mogli przezbroić stację do pracy z nowym czynnikiem chłodzącym, natomiast ci, którzy wybrali model 780R nie będą musieli robić nic, ponieważ ich stacja automatycznie konwertuje tryb pracy z jednego czynnika na drugi.

Również i w modelu 780R znalazły zastosowanie wszystkie innowacyjne cechy techniczne oraz patenty wdrożone w modelach 760R i 760R BUS, a dodatkowo zastosowano tutaj specjalny system (opatentowany), który umożliwia “czyszczenie” wszystkich wewnętrznych przewodów hydraulicznych stacji podczas zamiany czynnika chłodzącego.

Za pomocą modułu/karty Bluetooth (opcjonalnie dostarczanego do stacji KONFORT w wersjach 760R i 780R), stacja jest w stanie połączyć się z siecią w warsztacie.

Oznacza to na przykład, że stacja KONFORT może zostać podłączona przez Bluetooth do komputera, stanowiącego węzeł sieci ASA NETWORK. W ten sposób zarządzanie pracami serwisowymi stanie się jeszcze prostsze i dostępne dla sieci.

Zestaw analizy czynnika (opcjonalnie dostarczany do modeli 780R i 760R) gwarantuje zabezpieczenie przed omyłkowym wymieszaniem gazów R134a i R1234yf ze strony mechanika. Dzięki temu zestawowi KONFORT przeprowadza analizę gazu w instalacji klimatyzacji serwisowanego samochodu, w celu sprawdzenia, czy obecny gaz odpowiada zaleceniom producenta. Jeśli podczas wcześniej wykonanego serwisowania zastosowany został niepoprawny lub zanieczyszczony czynnik, nasza stacja uległaby całkowitemu zanieczyszczeniu. “Wirus” ten rozprzestrzeniłby się następnie na wszystkie kolejne operacje serwisowania i pojazdy obsługiwane przez ten sprzęt. Nie pozostawałoby wtedy nic innego jak wykonać specjalny, odpłatny przegląd stacji w celu przywrócenia jej prawidłowego funkcjonowania. Zestaw analizy czynnika zabezpiecza właściciela warsztatu przed konsekwencjami błędów popełnionych wcześniej przez nieostrożnych lub pozbawionych wiedzy mechaników, zapobiegając uszkodzeniu własnej stacji KONFORT i chroniąc dobre imię własnego warsztatu.

Zastosowanie modułu/karty WASY II umożliwia przeprowadzenie aktualizacji oprogramowań stacji KONFORT poprzez łącze telefoniczne GPRS i link zarezerwowany dla serwerów TEXA.

Zestaw WASY II pozwala zarówno na aktualizację bazy danych marek i modeli, jak i na niezależną aktualizację oprogramowania wewnętrznego stacji. Jest również w stanie wysyłać automatyczne komunikaty dot. okresowych przeglądów do dystrybutora.

 

Parametry techniczne:

Wymiary stacji: 1195 x 598 x 749 mm

Masa własna stacji: 107 kg

Pojemność zbiornika: 2 x 12kg

Zasilanie: 110/230 V 50/60 Hz

Zakres pracy w temperaturze: 5oC do 49oC

Maksymalne ciśnienie robocze 20 bar

Sprężarka hermetyczna 12 cm3

Wyświetlacz: TFT 320x240 65000 kolorowy

Pompa próżniowa 100 l/min dwustopniowa – ciśnienie końcowe 0.03 mBar

Waga elektroniczna oleju/UV: margines błędu 1 gr

Waga elektroniczna czynnika: margines błędu 5 gr

Długość przewodów obsługowych: 3 m (SAE J2196), które można przedłużać

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

- Możliwość jednoczesnej obsługi czynników R134a oraz R1234yf

- Kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości

- Rozwinięty interfejs graficzny

- Zarządzanie BAZA DANYCH oraz usługami dostępnymi poprzez kartę Secure Digital

- Ruchomy zespół manometry-wyświetlacz (z wyj. rynku niemieckiego)

- 2 zbiorniki wewnętrzne 12 kg

- pompa o wydajności 100 l/min

- Drukarka termiczna

- Dwustopniowa pompa próżniowa

- Wysoka skuteczność odzyskiwania czynnika (ponad 95%)

- Hermetyczne zbiorniki na olej zapobiegające wprowadzeniu wody do układu (patent)

- Automatyczne i precyzyjne podawanie olejów

- Automatyczne rozpoznanie pojemników na olej (patent)

- Automatyczna kontrola dokładności pomiaru czynnika (patent)

- System blokady wagi

- Automatyczna sygnalizacja przeglądów stacji

- Tryby pracy:

BAZA DANYCH

OBSŁUGA INDYWIDUALNA

MOJA BAZA DANYCH

- Wielojęzykowe oprogramowanie

- Automatyczna kompensacja długości przewodów serwisowych

- Automatyczna sygnalizacja przeglądów stacji

- Uproszczone przeglądy stacji

- Automatyczne odprowadzanie skroplin

TEXA 780 BI GAZ

Podstawowe dane:

Obsługiwany czynnik
R134a i R1234yf
Pojemność butli
2x12kg
Pompa próżniowa
100l/min dwustopniowa
Baza danych
tak
Drukarka
tak
Identyfikator gazu
opcja