www.automototechnika.com korzysta z plików cookie  (tzw"ciasteczek")

Więcej informacji o plikach cookie, oraz klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj ,oraz w stopce na naszej stronie.
zamknij

TEXA 780 TOUCH BI GAZ

Identyfikator gazu

Automatyczna stacja do obsługi klimatyzacji na dwa gazy R134a i R1234yf

 

telefon: 504 171 830

 

mail: biuro@automototechnika.com

Najwyższy model serii. Oferuje możliwość równoległej obsługi układów A/C na czynnik R134a i R1234yf, ponieważ posiada dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika

Obsługa stacji jest w pełni automatyczna.

Cechami charakterystycznymi tego modelu są: hermetyczne pojemniki na olej, system blokady wagi i automatycznej kontroli poprawności masy czynnika oraz automatyczny system czyszczenia wewnętrznych obwodów hydraulicznych.

Model ten wyposażony jest w kolorowy dotykowy wyświetlacz 10" o wysokiej rozdzielczości, z rozwiniętym interfejsem graficznym, wykorzystującym łatwe do zrozumienia obrazy i znaki.
Zarządzanie serwisem jest w pełni zautomatyzowane, nie wymaga użycia żadnego ręcznego zaworu.

Cechami charakterystycznymi tego modelu są systemy hermetycznych pojemników na olej, w pełni zautomatyzowane zarządzanie serwisem, system blokady wagi i automatyczna kontrola dokładności pomiaru czynnika.

Może zostać zakupiona w konfiguracji na tradycyjny czynnik R134a, lub na nowy R1234yf, z możliwością późniejszego przezbrojenia na inną konfigurację, poprzez odpowiedni zestaw opcjonalny.

 

UNIKALNE ROZWIĄZANIA NA WYPOSAŻENIU SERYJNYM

HERMETYCZNE I WYMIENNE POJEMNIKI NA OLEJ

Standardowe pojemniki, które nie są hermetyczne, zawierają zawsze pewien procent powietrza, a cząsteczki wody zawarte w powietrzu mieszają się z olejem, powodując jego zawilgocenie. Jako rozwiązanie tego problemu TEXA proponuje specjalne, opatentowane pojemniki na olej, które zapobiegają jego zanieczyszczeniu. Pojemniki te są wymienne dzięki zastosowaniu specjalnego zabezpieczenia usuwającego nadmierną ilość powietrza podczas każdorazowego poboru oleju.
Aby zagwarantować bezpieczeństwo i wydajność, należy bezwzględnie zapobiegać kontaktowi różnych typów oleju i czynnika chłodzącego między sobą. Dlatego też TEXA opracowała specjalny sposób czyszczenia wewnętrznych przewodów stacji.

AUTOMATYCZNE ROZPOZNAWANIE POJEMNIKÓW

Pojawienie się nowych typów pojazdów, w szczególności tych hybrydowych, doprowadziło do wprowadzenia zastosowania różnych typów olejów, w zależności od układu klimatyzacji w pojeździe (np. PAG lub POE). Zastosowanie nieprawidłowego typu oleju jest niebezpieczne i szkodliwe, dlatego też mechanik musi wyeliminować ryzyko ewentualnego błędu. TEXA rozwinęła system automatycznego rozpoznawania typu oleju, który wykorzystuje informacje z bazy danych o pojazdach i informuje o ewentualnym zastosowaniu nieprawidłowego pojemnika z olejem.

SYSTEM WSPOMAGANIA PRECYZJI POMIARU

Wagi stosowane do ważenia czynnika chłodzącego dokonują pomiaru obarczonego nawet 20% błędem. Najczęstszą przyczyną wystąpienia tej niedokładności jest wypoziomowanie wagi w stosunku do podłoża w warsztacie. Nawet niewielkie nierówności w podłożu skutkują błędami w ważeniu i co za tym idzie, prowadzą do uszkodzenia lub wprowadzenia zbyt dużej ilości czynnika chłodzącego do układu w pojeździe. Specjalny SYSTEM WSPOMAGANIA PRECYZJI POMIARU opatentowany przez TEXA i wykorzystujący czujnik pochylenia, wykonuje kontrolę poziomu podłoża, eliminując możliwość wystąpienia błędu pomiarowego wagi.

WENTYLACYJNY SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA

Nowy czynnik chłodzący R1234yf jest sklasyfikowany, jako gaz palny, zatem wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności, aby uniknąć ryzyka pożaru. Stacje klimatyzacji serii KONFORT 700R posiadają system wentylatorów wysokiej wydajności, o podwójnej budowie, w celu wyeliminowania ewentualnego gromadzenia się czynnika pod obudową stacji.

AUTOMATYCZNA KONTOLA NIESZCZELNOŚCI

Stacje obsługi klimatyzacji serii KONFORT 700 automatycznie wykonują kontrolę wycieków gazu ze zbiorników w trybie ciągłym. Wszystkie operacje dotyczące bezpieczeństwa odbywają się w pełni automatycznie, bez możliwości pomyłki lub niedopatrzenia ze strony operatora.

Duży wyświetlacz i doskonałe parametry

Stacje serii KONFORT TOUCH wyposażone są w dotykowy 10-calowy kolorowy wyświetlacz, który nie tylko podnosi konfort użytkowania, ale i udostępnia na jednym ekranie większość wykonywanych operacji serwisowych.

Innowacyjny interfejs graficzny zapewnia prawdziwie intuicyjną obsługę oprogramowania, umożliwiając szybki odczyt wyświetlanych danych.

Wiele możliwości komunikacji

Wyjątkowa praktyczność linii KONFORT TOUCH i jej zaawansowane rozwiązania użytkowe wynikają również z zastosowania łączności Wi-Fi do takich operacji jak:
– drukowanie raportów w formacie A4
– pobieranie aktualizacji oprogramowania sprzętowego w czasie rzeczywistym
– korzystanie ze zdalnej pomocy technicznej
– połączenie z portalem myTEXA
– połączenie z aplikacją mobilną KONFORT
 

Moduł Bluetooth pozwala także na połączenie stacji z różnymi akcesoriami, jak na przykład z zestawem wydajności klimatyzacji.

Gniazdo USB, daje możliwość wykonywania backup’u raportów serwisowych oraz całego systemu.
To rozwiązanie jest bardzo przydatne również do instalowania aktualizacji oprogramowania w przypadku, gdy warsztat nie posiada sieci Wi-Fi.

Wydruk z raportu zawsze pod ręką

Oprócz zintegrowanej drukarki termicznej, KONFORT TOUCH przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi, umożliwia drukowanie w formacie A4 raportów z wykonanych serwisów, na dowolnej drukarce podłączonej do sieci internetowej warsztatu.

KONFORT APP

Dzięki specjalnej aplikacji, stacje mogą komunikować się ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i iOS, dając mechanikowi możliwość zdalnego podglądu przebiegu prac związanych z obsługą serwisową i napełnianiem układów klimatyzacji pojazdów. Technik jest powiadamiany o wszelkich nieprawidłowościach i informowany o zakończeniu usługi.

Ponadto, nowa aplikacja pozwala na sprawne zarządzanie danymi z wykonanych serwisów również wtedy, gdy stacja jest wyłączona.Parametry techniczne:

Wymiary stacji: 1195 x 598 x 749 mm

Masa własna stacji: 107 kg

Pojemność zbiornika: 2 x 12kg

Zasilanie: 110/230 V 50/60 Hz

Zakres pracy w temperaturze: 5oC do 49oC

Maksymalne ciśnienie robocze 20 bar

Sprężarka hermetyczna 12 cm3

Wyświetlacz: TFT 320x240 65000 kolorowy

Pompa próżniowa 100 l/min dwustopniowa – ciśnienie końcowe 0.03 mBar

Waga elektroniczna oleju/UV: margines błędu 1 gr

Waga elektroniczna czynnika: margines błędu 5 gr

Długość przewodów obsługowych: 3 m (SAE J2196), które można przedłużać

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

 • Obsługa dwóch czynników R134a & R1234yf
 • Obsługa serwisowa pojazdu w trybie automatycznym
 • Automatyczne wykrywanie nieszczelności
 • Pomiar ilości czynnika wagą elektroniczną
 • System ochronny czystości oleju ATB (Air Tight Bottle) (patent)
 • Automatyczne podawanie olejów przy pomocy wagi elektronicznej
 • Pomiar ilości odzyskanego oleju wagą elektroniczną
 • Obsługa pojazdów hybrydowych
 • Obsługa serwisowa pojazdu w trybie automatycznym
 • Obsługa serwisowa pojazdu w trybie indywidualnym
 • System bezpieczeństwa FPS (Fan Protection System)
 • System płukania wewnętrznego układu przed zmianą czynnika
 • System płukania wewnętrznego układu przed zmianą oleju
 • Wydruk raportu z obsługi serwisowej po Wi-Fi
 • Drukarka termiczna
 • Wyświetlacz dotykowy 10”
 • Zgodność z APP KONFORT
 • 2 Zbiorniki wewnętrzne 12 kg
 • Precyzja przy podawaniu +/- 15 gr
 • Wysoka skuteczność odzyskiwania czynnika (ponad 95%)
 • Dwustopniowa pompa próżniowa
 • Automatyczne rozpoznawanie pojemników na olej (patent)
 • System blokady wagi
 • Tryby pracy: BAZA DANYCH
 • Tryby pracy: PROGRAM ZAAWANSOWANY
 • Tryby pracy: MOJA BAZA DANYCH
 • Wielojęzyczne oprogramowanie
 • Automatyczna kompensacja długości przewodów serwisowych
 • Automatyczna sygnalizacja przeglądów stacji
  Uproszczone przeglądy stacji
 • Automatyczne odprowadzanie gazów nieskondensowanych
 • Zdalna pomoc techniczna
 • Automatyczne i precyzyjne podawanie olejów
 • Automatyczne aktualizacje
TEXA 780 TOUCH BI GAZ

Podstawowe dane:

Obsługiwany czynnik
R134a i R1234yf
Pojemność butli
2x12kg
Pompa próżniowa
100l/min dwustopniowa
Baza danych
tak
Drukarka
tak
Identyfikator gazu
opcja